Coś starego, niebieskiego i pożyczonego – czyli o samochodach ślubnych słów kilka

Wasz wielki dzień tuż tuż. Przed Wami jeszcze wiele decyzji. Jedną z nich będzie wybór samochodu ślubnego. Samochodu, który znajdzie się na wielu fotografiach jak i ślubnym filmie. Jaki typ samochodu wybrać? Nowoczesny, klasyczny, a może limuzyna? Ile ludzi tyle upodobań i z nimi nie zamierzamy dyskutować. Chcielibyśmy pokazać Wam nasz punkt widzenia w tej sprawie, czyli opowiedzieć o klasycznych samochodach i przedstawić Wam kilka sprawdzonych firm oferujących ich wynajem.

Co powinniśmy wiedzieć przed wyborem? Przede wszystkim samochód powinien pasować stylistyką do wesela. I tak właśnie jest z autami retro. Idealnie wpasują się w wesela zarówno rustykalne jak i glamour. Co więcej, samochód taki będzie stanowić dodatkową dekorację w tym ważnym dniu. Dlaczego warto zwrócić uwagę na „stare” samochody? No właśnie dlatego, że są „stare”. Kiedy zobaczycie taki samochód na nagraniu ślubnym za lat 15 będzie on… o 15 lat starszym klasykiem. Przeciwnie do samochodów współczesnych. Kiedy zobaczycie na nagraniu po 15 latach samochód prosto z salonu, który w dniu dzisiejszym budzi podziw… Co tu dużo mówić. Jest bardzo prawdopodobne, że wszyscy dookoła będą już taki mieć.

Co z tym tytułem? Lekko przewrotny… W pierwszej chwili jakby niepasujący – bo cóż może mieć wspólnego ze sobą ślubny przesąd i samochód. Ano może i to całkiem sporo…

Mercedes W114 Coupe z 1970 roku o pojemności 2496 cm³ w kolorze Aqua Blue od firmy Ślubne Cztery Kółka. Klasyk jakiego można ze świecą szukać. Kolor niespotykany, wręcz unikatowy w skali kraju. Wpasuje się on idealnie w styl każdego wesela. Samochód, który jest dekoracją sam w sobie, a jego oprawę może ograniczyć do naturalnych kwiatów i ciekawych tablic rejestracyjnych. A przy okazji idealnie wypełni znany wszystkim ślubny przesąd.

A co jeśli masz już coś niebieskiego na ślub i wesele?

Służymy radą i pomocą. Triumph Spitfire 4 z 1964 roku w kolorze British Racing Green od RideRetro. Zaprojektowany został przez Włoskiego projektanta Giovanni Michelotti. Jeden z nielicznych egzemplarzy pierwszej generacji tego samochodu w Polsce. Jest to 2 miejscowy brytyjski roadster z lat 60′ wyposażony w manualnie składany dach. Idealny jeśli chcecie poczuć wiatr we włosach.

Auto do ślubu nie musi być konwencjonalne! Przedstawiamy czarno-czerwonego VW Garbusa 1302 z 1971 roku od firmy Penera Bug. Samochód mały rozmiarem ale wielki duchem. Czy może być coś bardziej klasycznego od tego żuczka?

Jak śpiewał jeden z polskich zespołów muzycznych „Twój normalny dzień zawsze black and white”. Niestety żadnego Kombi nie będzie w tym wpisie ale za to był już samochód w czarnym kolorze, a teraz pora… na kolejnego Mercedesa w naszym zestawieniu. Mercedes W110 z roku 1965 w białym kolorze – popularnie nazywany skrzydlakiem od firmy Śluby Mercedes. Ponadczasowy samochód z duszą – wsiądź i przekonaj się!

foto: Studio Fuego – photography & film , Para Młoda: Aleksandra i Paweł, sala: Pałac w Dębinie, auto: Ślubny Mercedes

Ostatnia propozycja w naszym zestawieniu to Triumph Spitfire MK III z 1966 roku w kolorze Red Signal od firmy Stylowa bryka. Pamiętaj! Czewony jest kolorem miłości i pasji, a tego nie może zabraknąć w dniu Waszego ślubu!

Mamy nadzieję, że nasze zestawienie choć trochę pomoże Wam w wyborze samochodu ślubnego. Baw się kolorami, ciesz się chwilą!

Wszystkie drewniane dekoracje na samochód i nie tylko znajdziecie w dziale ślub i wesele na stronie www.planneo.pl.

A.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Begin typing your search term above and press enter to search. Press ESC to cancel.